הודו – נפאל – סרי לנקה – תאילנד

we plan god laughs

על אף האמור לעיל אני דוגל בתכנון מראש ובסוף מעשה במחשבה תחילה. ייתכן שהתוכניות שלי ישתנו, אפילו כנראה שכך יהיה אבל לפחות תהייה לי תוכנית בסיס לחזור אליה או לשנותה.

התוכנית

חודש וחצי בהודו

אנחת בניו דלהי ומייד אקנה אופנוע בולט אנפילד, כלי התחבורה שלי למשך החודש וחצי הקורבים. אחרי ביקור באתרים שיש לדלהי להציע אני אדרים לאגרה לחזות בטאג’ מהאל . משם אצפין ואסע להרדיוואר לחזות בטקסי הפוג’ה המרהיבים על גדות הגנגס ולהתנסות ביוגה ומדיטציה באשרמים הפזורים ברישיקש– בירת היוגה העולמית. אחרי שבוע בערך אמשיך ל דרה דון- בירת אוטרקהאנד ולהיל סטיישן מאסורי – מלכת הערים ההרריות. לאחר מספר ימים אסע לבירתן של האריאנה ושל פאנג’אב גם יחד- צאנדיגאר, בעלת אופי וצורה מודרניים יותר. אמשיך להיל סטיישן נוסף, שימלה – בירת הקיץ הרשמית של הראג’ הבריטי. אחרי צבירת כוחות בעיירות נופש אלו אגיע לבירת פעילויות האתגר של הימאצ’אל פראדש – מאנאלי. אחרי מנת האדרנלין במנאלי אמשיך דרך עיר המעבר-מאנדי, למקום מושבו של הדאלאי לאמה שהוא גם עיירת התרמילאים הראשית בהימאצ’אל פראדש -דהרמסלה(מקלאוד גאנג’). ומשם ליעד האחרון, מקום משכנו של האתר הקדוש ביותר בדת הסיקית – המקדש המוזהב(הגורדווארה), אשר נמצא בארמיצאר. כאן אנסה למכור את האופנוע שקניתי בדלהי, להיפרד יפה מהודו ולטוס לנפאל.

חודש בנפאל

אנחת בקטמנדו ואקנה טיסה ללוקלה, זו היא נקודת ההתחלה של הטרק למחנה הבסיס של האוורסט (EBC). אגיע לפסגת Kala Pattar הנוסקת לגובה של 5545 מטר, שם נמצאת התצפית הטובה ביותר להר הגבוה בעולם – האוורסט. אורך הטרק אמור להיות לכל היותר 14 יום. אחזור לקטמנדו לחמישה ימים של שוטטות בעיר, אבקר במקדש פאשופטינאת אשר הינו המקדש ההינדי הקדוש ביותר במדינה ובטקס שריפת הגופות בפאגמאטי, מקדש הקופים ומקדשים נוספים בכיכר דורבאר. ביום השני אבקר בעיר פטן שידועה גם בשם לליטפור – עיר היופי. ביום השלישי במרחק שעה נסיעה מקטמנדו אבקר במקדש דאקשין קאלי ואחזה בהקרבת קורבנות. בדרך חזרה אעצור בסטופת בודנאהאת, המקום הקדוש ביותר לבודהיסטים בנפאל. ביום הרביעי אסע לבאקטאפור -העיר השלישית בגודלה בעמק קטמנדו. וביום החמישי השכם בבוקר, עוד טרם הזריחה אצא לכיוון נאגארקוט (Nagarkot). כפר נופש זה מהווה נקודת תצפית על רכס ההימלאיה ומקום מפלט קריר מהחום השורר בעמק בחודשי הקיץ. ולסיום אבקר במקדש צ’אנגו נארייאן. לאחר שאמצה את קטמנדו אני אגיע לפארק הטבע צ’יטואן, בג’ונגלים של שמורת הטבע צ’יטואן אפשר לפגוש בזני חיות רבים ובינהם פילים, נמרים, קרנפים, איילים, קופים, שפע אדיר של ציפורים ופרפרים ומעל לשלושים מינים שונים של זוחלים, נחשים ותנינים. האתר מציע סיור על גבי פילים או שייט בנהר שורץ תנינים על גבי סירת קאנו. ולקינוח אסע לפוקרה   לשוט באגם פאווה ולהנות מהעיר.

שלושה שבועות בורנאסי-הודו

ורנאסי ידועה כאחת הערים הקדושות ביותר בהינדואיזם. בוראנסי השוכנת על גדות נהר הגנגס מתקיימים מידי יום טקסי פוג’ה ושריפת גופות. אשוט בגנגס בזריחה ואטייל בין הגהטות (מדרגות המובילות היישר לנהר). בורנאסי ניתן גם למצוא מרכזי לימוד למוזיקה הודית, המלמדים על סיטאר, בנסורי וטאבלות ולכן אני אקדיש את הזמן שלי כאן גם ללמידה על אחד הכלים הללו.

שבוע בסרי לנקה

אנחת בקולומבו ואקח מונית לנסיעה של עשר שעות לארוגם ביי ושם: גלישה,גלישה,גלישה…

חודש בתאילנד

אנחת בבנקוק ואבלה שם חמישה ימים, לאחר מכן אטוס לצ’יאנג מאי בצפון תאילנד שם אלמד בישול תאילנדי ואתאמן באיגרוף תאילנדי. לאחר מספר ימים אשכור אופנוע ואסע לעיירה פאי ומשם לעיירה מה הונג סון. בג’ונגלים המכסים את האזור יש גסטהאוס בבעלות אוסטרלי המציע מפה שאייר בעצמו ובה מצויינים שבטי הגבעות, מערות נטיפים ושבילים שלא מסומנים באף מפה. כך אני אטייל באופן עצמאי לשבטים ואבלה איתם זמן מה במטרה להכיר מקרוב את צורת החיים הפרימיטיבית שלהם התלויה בחקלאות, גידול משק ובחלק מהשבטים גם תיירות. אחרי שבועיים בצפון אטוס לפוקט, גם שם אתאמן באיגרוף תאילנדי ואנוח.. לאחר שלושה ימיים אטוס לקו סמוי ומשם לקו פנגן וקו טאו- צלילות, חיי לילה וסילבסטר. יום למחרת אטוס לבנקוק ומשם לתל אביב.

סה”כ ארבעה וחצי חודשים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *